Attendance Records of Surveyors Registration Board meetings for the year 2018

 

Name

(1st)

23 January 2018

(2nd)

12 March 2018

(3rd)

11 June 2018

(4th)

10 September 2018

(5th)

12 November 2018

Chairman

LEUNG Tony Ka Tung

P

 

 

 

 

Vice Chairman
Winnie SHIU Wai Yee

P

 

 

 

 

Members

Henry CHAN Hon Kwan

P

 

 

 

 

Andrew CHAN Ka Fai

P

 

 

 

 

CHANG Wai Ip 

P

 

 

 

 

DY Wai Fung

P

 

 

 

 

 

Amelia FOK Ching Yin

P

 

 

 

 

 

HIU Wah Lun

P

 

 

 

 

HUNG Chuen Ka

P 

 

 

 

 

KOO Tak Ming

P

 

 

 

 

KOO Wai Yee

P 

 

 

 

 

LAM Lik Shan

X

 

 

 

 

Alexandar LAM Tsan Wing

P

 

 

 

 

PONG Kam Keung

P

 

 

 

 

TSE Chi Kin

P

 

 

 

 

WONG Chung Fat

P

 

 

 

WONG Kin Yee

X

 

 

 

 

WONG Kwok Leung

P

 

 

 

 

YEW Yat Ming

X

 

 

 

 

LEUNG Lap Ki

(Appointed by the Chief Executive of HKSAR Government starting from 1 April 2014)

 

X

 

 

 

 

 

 

 Remarks:

P - Present
X - Absent
The names of members are arranged in alphabetical order.